Доцна синоќа едно лице со повреда од огнено оружје било пренесено во Ургентниот центар, „Мајка Тереза“, откако бил повреден во еден од дуќаните на Пластичарската улица во Скопје по 21:30 часот.

Како што дознава „360“, повредениот е сопственик на дуќан во кој влегле неколку непознати машки лица и ги нападнале двајцата синови на повредениот. Кога таткото дошол да види што се случува, еден од напаѓачите испукал куршум и го погодил во натколеницата.

Тогаш напаѓачите го напуштиле местото, а повреденото лице е пренесено во болница.

Се работи на расчистување на случајот.


Напишете коментар