Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, синоќа бил итно примен во Инфективната болница во Скопје, пишува порталот Журнал.Сè уште не е познато дали Мерко е заразена со „Ковид-19“.

Во моментот, на него му се прави детална контрола и испитувања за да се знае точно за неговата здравствена состојба.


Напишете коментар