Кога те бива, те бива. Кристијано Роналдо на тренинзите на неговиот клуб Јувентус покажа дека може да игра кошарка со нога.

Роналдо го објави видеото на социјалните мрежи и како што може да се види тој беше многу задоволен од својата нова спортска вештина-ного-кош!


Напишете коментар