Еден од најдобрите светски фудбалери, Кристијано Роналдо е во карантин од 13 октомври, бидејќи беше позитивен на вирусот корона. 

Чекаше нови сознанија во средата, со цел да игра против Барселона и големиот ривал Лионел Меси, но не ги доби вистинските вести.

Сепак, како што сега пренесуваат италијанските медиуми, Роналдо се опоравил, се опоравил и неговиот последен тест за коронавирус е негативен.