Свршеницата на славниот фудбалер Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез, се почесто ги возбудува своите следбеници со провокативните објави на својот Инсатграм.

Овој пат, на најновите фотографии таа позира на јахта во хеланки и топ маичка додека прави шпага. Деке е ултра еластична е повеќе од јасно, а позите ја разбудија фантазијата на посилниот пол.

„Помеѓу морето и небото“, напишала Џорџина покрај објавата.

View this post on Instagram

Entre el mar y el cielo 💙 @aloyoga

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Таа позира како вежба јога во сина спортска опрема на луксузната јахта во близина на Мадрид.

За објавата на која што прави шпага доби многубројни комплименти, но и повеќе од еден милион лајкови за само три часа.