Капитенот на ракометарниот клуб Вардар, Столе Стоилов вчера се ожени со избраничката Деница Огненоска.

Двојката која во февруари откри дека очекува принова планираше голема свадба, но поради пандемијата со коронавирус истата ја одложија, а вчера направија само мала забава за најблиските и семејството и склучија граѓански брак.

Пред да стапат во брак беа во врска скоро една година.


Напишете коментар