Состојки:

  • Лимон – магдонос – јаболков оцет – цимет – една лажичка мед и ѓумбир

Подготовка:

Исцедете го лимонот, исечкајте ја јагличката, додадете ги другите состојки. Измешајте ги наведените состојки и вашиот пијалок е подготвен.

Како да се користи:

Пијте го секоја вечер, еден час пред спиење, наместо вечера е најдобро. За неколку недели, треба да ги почувствувате и забележите големите ефекти на овој пијалок.