Едногодишно момче почина, а неговите родители претрпеа опасни изгореници додека семејството бегаше од шумски пожар во Вашингтон, соопштија властите.

Запалениот и напуштен семеен камион бил пронајден во вторникот попладне, а спасувачкиот тим ги лоцирал таткото akeејк и мама Jamејми, која била бремена, следното утро покрај бреговите на реката Колумбија, објави Newујорк пост.

Нивниот син беше мртов.

Семејството од Сиетл беше на нивниот имот во руралниот дел на Оканоган за време на викендот, кога пожарот ги зафати околу полноќ во неделата, според податоците на страницата GoFundMe.