На крајот го замоли судијата да го извади телфонот надвор од теренот

Освен резултатот од 2: 0 за домаќините, натпреварот помеѓу Атлетик Билбао и Хуеска ќе остане запаметен по необичната ситуација што се виде во петокот вечерта во рамките на шпанската Примера!

Имено, дефанзивецот на гостинскиот тим, Хорхе Пулидо, заборави да го остави телефонот во соблекувалната на полувреме и седум минути играше со него во џебот.