Многу внимание предизвика сцената од вчерашниот меч меѓу Милан и Јувентус во момент кога Златан Ибрахимовиќ изведуваше пенал.

Причината е тоа што пред изведување на пеналот, Роналдо се обиде да му попречи на Швеѓанецот, па му дофрли на голманот Шчешни.

„Го знаеш, го знаеш“, дофрли Роналдо со цел да го деконцентрира Ибрахимовиќ.


Напишете коментар