Белград – Маж е киднапиран во Белград вечерва во општина Врачар, пишуваат белградските медиуми.

Според медиумите, тројца киднапери насилно го турнале мажот во автомобилот и побегнале во непознат правец.

Оваа информација сè уште не е официјално потврдена, но очевидци раскажуваат за настанот.