Даријан Мандиќ бил задржан во притвор во полициска станица траење од 48 часа за поради насилничко однесување кон својата мајка.

Синот на Оливер Мандиќ, Даријан (39), бил уапсен вчеравечер во стан во белградската населба Вожовац, бидејќи ја претепал својата мајка Мирјана (64).

Полицијата дошла на местото на настанот веднаш по пријавувањето, а според информациите, тој ги нападнал и полицајците, спречувајќи ги службените лица да си ја вршат својата работа, по што бил од нив совладан и уапсен.

Задржан е во притвор во траење од 48 часа, а забранет му е и секаков пристап и комуникација со неговата мајка.


Напишете коментар