Фудбалската легенда Диего Армандо Марадона почина минатиот месец неколку дена по операцијата на мозокот.

Аргентинските медиуми објавија видео од Ел Пибе денес под наслов „шок“, за кое тие тврдат дека е направено неколку дена пред операцијатапоради згрутчување на крвта на мозокот, а на кое Марадона е опкружен со алкохол и цигари.

Според аргентинските медиуми, забавата била организирана само неколку дена пред тешката операција, а Диего Марадона бил снимен со цигара од Хавана во раката.