Хрватскиот актер Франо Ласиќ, кој беше голема звезда на југословенскиот филм, неодамна доби син со неговата сопруга Милена Ласиќ, која е 30 години помлада од него.

Тој откри дека Милена во деветтиот месец од бременоста дознала дека е позитивна на вирусот корона.

Добро сме, единственото што ни недостасува е спиење. Сопругата доби корона пред породувањето, па практично се породи додека беше заразена. За среќа, бебето е негативно, јас сум негативен, сопругата сега е подобра. Некако сега таа и јас мора да се организираме, бидејќи бебето, како и секое бебе, се буди преку ноќ поради грчеви. Но, добро е сето тоа, прекрасно. Пресреќни сме – рече актерот.

Пресреќен сум со раѓањето на мојот син Николас. Се чувствувам како птица. Секако, јас и сопругата би сакале да спиеме малку повеќе, но ништо не ни е тешко. Тој денес има 22 дена – рече Франо.

Да потсетиме, Милена и Франо се венчаа пред пет години по тригодишна врска, а тие потврдија дека двајцата се романтични, избирајќи песна за првиот свадбен танц што го свиреа со „All You Need Is Love“.

Во едно интервју, Ласиќ истакна дека разликата во возраста не им претставува проблем. Како тајна на добриот брак, тој тогаш откри дека најважно е многу љубов, разбирање и почит меѓу партнерите.

Инаку Франо и Милена живеат во Белград, а Милена се бави со уметност.