Ова е список на српски жени кои се омажиле за милионери и се преселиле во странство

Многу Србинки се омажиле за богати странци и се преселиле во белиот свет, а многу жени низ Србија им завидуваат на ннвната судбина.

Имено, овие убавици се венчаа со милионери и сега живеат безгрижно во прекрасни вили и уживаат во луксузни јахти.

Тие прават деловна активност исклучиво од хоби и никогаш не се плашат да останат без пари.

Тие патуваа низ целиот свет каде ги сретнаа своите посилни половини, а овие дами се наоѓаат на списокот на Србинки кои се омажиле за милионери.

Наташа Станковиќ

Родена е на 4 март 1992 година во Пожаревац. Таа е година и половина постара од својот свршеник, крикет Хардик Пандаја. Во 2012 година, таа се пресели во Индија за да го исполни својот сон во Боливуд.

Почна да работи како модел за разни познати брендови и со тоа почна да станува популарна во Индија. Таа дебитираше во боливудскиот филм „Satyagraha“ во 2013 година.

Нејзиниот вереник Хардик Пандја, со кого на 30 јули годинава доби син, е една од најплатените играчи на крикет во Индија. Неговата сегашна вредност се проценува на 1,5 милиони долари. Фановите се луди по него, како и крикет – најмногу поради него.

Данијела Рајиќ

Родена е на 12 ноември 1990 година во Квинс, Њујорк. Даниела своевремено работеше како гоо-играч на Флорида. Таа и Пол Џорџ се запознаа во Мајами, а нивната врска беше мирна во минатото.

Имено, Даниела остана бремена со кошаркарот, а бидејќи тој негираше дека таткото на детето, таа го тужеше на суд. Кога Рајиќ роди девојче по име Оливија, направен е ДНК-тест и беше потврдено дека Пол е родител на ова мало девојче.

Според медиумите, следувала новата тужба на Даниела, поради наводната приказна дека кошаркарот и понудил милион долари за да абортира. .

По судењето, Даниелај Рајиќ и кошаркарот на НБА сепак пронајдоа заеднички јазик и ја продолжија својата врска. Во меѓувреме, двајцата добија уште една ќерка по име Наташа.

Аника Божиќ Ал Сарај

Таа е успешна манекенка која пред шест години се омажи за арапскиот принц и милионер Јусуф Ал Сарај, по потекло од Палестина, со кого има син и честопати на социјалните мрежи покажува во каков луксуз живее.

Нејзиниот сопруг Јусуф е многу богат и затоа многумина го нарекуваат „арапски принц“, поради што Аника автоматски го доби прекарот „арапска принцеза“, а живеат на релација Каиро – Париз.

Инаку, таа е родена во Сремска Митровица, а порасна во Белград и потекнува од добростоечко семејство на стоматолози.

Ивана Берендика

Поранешен пејачка на тогаш популарната група „Моделс“, а потоа се ожени со милијардерот Томас Јермолук, еден од основачите на компанијата Гугл.

Таа важи за една од најбогатите Србинки, а во работната биографија на нејзиниот сопруг се наведува дека тој бил претседател на водечкиот светски интернет портал „Егзител Хоум“ и поранешен претседател на бордот на директори на водечкиот провајдер за кабелски интернет „Извршен директор“.

Денес, заедно со неговиот партнер Jimим Кларк, тој управува компанија чија специјалност се ризични инвестиции, а која беше финансирана од Лери Пејџ и Сергеј Брин, основачите на најпознатиот интернет пребарувач Гугл.