Првата дама на САД, на гласањето во Флорија се појави во скап фустан усогласен со одлични високи потпетици, елегантна чанта и големи очила за сонце.

Станува збор за фустан од брендот „Гучи“, која чини скоро 4000 евра, и со која Меланија уште еднаш покажа дека има непогрешиво чувство за мода и елеганција.