Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Авдивка

“МАСАКАР“ ВО МАЛ УКРАИНСКИ ГРАД – Најмалку 10 мртви и повеќе повредени по нападот на руските…

Најмалку десет лица го загубија животот, а 15 се повредени во руски напад врз фабрика во Авдивка, град во близина на линијата на фронтот во источна Украина, соопшти во вторник гувернерот на регионот Доњецк. „Најмалку 10 мртви, 15