Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

авиокомпании

Русија го затвора својот воздушен простор за британските авиокомпании

На британските авиокомпании им е забрането да слетуваат на руските аеродроми и да влезат во нејзиниот воздушен простор, соопшти рускиот регулатор за цивилно воздухопловство. Русија рече дека овој потег е одговор на „непријателските

Американските авиокомпании бараат од Бајден да престане да тестира вакцинирани патници

Американските авиокомпании и туристички агенции во средата побараа од владата на Џо Бајден да ја укине обврската за вакцинираните патници да покажат негативен тест за коронавирус за да можат да влезат во Соединетите држави, за да го

Авиокомпаниите предупредуваат на можна катастрофа: Новата 5G услуга би можела да доведе до…

Директорите на американските авиокомпании предупредија дека воведувањето на нова услуга 5G може да ја „запре“ трговијата во САД поради можното приземјување на голем број авиони и дека десетици илјади американци би можеле да останат

Во Јапонија поради снежни врнежи откажани се повеќе од 100 домашни летови, а погодени се 7.500…

Повеќе од 100 домашни летови во Јапонија беа откажани утрово поради обилниот снег во северните и западните делови на земјата, соопштија двете најголеми јапонски авиокомпании. АНА Холдингс откажа 79 летови до 16 часот по локално време,

Неколку авиокомпании од САД и Европа масовно ги одложуваат летовите во периодот на божиќните и…

Најмалку три големи авиокомпании откажаа десетици летови, бидејќи голем број членови на екипажите се заразени со вирусот Ковид-19. Германската авиокомпанија Луфтханза денес соопшти дека откажала десетина долги прекуокеански летови за