Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

активна блокада

ВМРО-ДПМНЕ денес почна со АКТИВНАТА БЛОКАДА на Собранието: СДСМ образложуваа закони, а опозицијата…

Во Собранието денеска со доцнење од речиси два часа почна 71. пленарна седница, со пратениците од опозицијата иако најавија блокада на работата на законодавниот дом. Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата