Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Александар Грушко

Официјална Москва со предупредување до НАТО: “Не можете да ја игнорирате загриженоста на Турција…

„НАТО нема да може да ја игнорира загриженоста на Турција за приемот на Шведска и Финска во блокот се додека Русија има доволно воено-технички средства да го гарантира својот одбранбен капацитет и безбедност за време на проширувањето на

Официјална Москва повторно се заканува: “Доколку НАТО ни се приближи, ќе преземеме соодветни мерки!“

„Доколку НАТО распореди нуклеарни сили и инфраструктура во близина на границата со Русија, Москва ќе преземе соодветни мерки“, го цитираа руските медиумски агенции утрово заменик-министерот за надворешни работи, Александар Грушко. „Ќе

Властите во Русија конечно проговорија за можноста од употреба на НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ во инвазијата на…

Заменик-министерот за надворешни работи на Русија, Александар Грушко соопшти дека можноста за употреба на нуклеарно оружје е наведена во воената доктрина на Русија, објави РИА Новости. Дипломатот беше прашан дали Москва ја исклучува