Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Алекс Волмсли

ДАЛИ РОДНИОТ ГРАД НА ЗЕЛЕНСКИ Е СЛЕДНАТА МЕТА НА ПУТИН !? Воен аналитичар открива кој се следните…

Одбранбениот и безбедносен аналитичар др. Алекс Волмсли изјави за Sky News дека моментално има три активни жаришта на руската инвазија во Украина. Првиот фокус е на напредувањето кон Запад, Молдавија и нејзиниот отцепен регион