Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Алфред Продани

СКАНДАЛ – Висок албански политичар уапсен поради серија грабежи во Шпанија – Една од…

Алфред Продани, еден од водечките албански политичари, беше уапсен во соработка со Интерпол и локалната полиција под сомнение за грабеж во Шпанија. Негова цел, меѓу другите, била и напаѓачот на Реал Мадрид, фудбалерот Карим Бензема.