Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Аналена Барбок

Вучиќ: „Нашата позиција е тешка, секако ужасно комплицирана! Се плашам од она што следи!“

Српскиот претседател Александар Вучиќ по средбата со германската министерка за надворешни работи Аналена Барбок изјави дека разговорите во Берлин не биле лесни, но дека е задоволен од големиот интерес на германската Влада за разговор