Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Антонио Ридигер

„КРАЛЕВИТЕ“ ЈА ЗАЈАКНУВААТ ОДБРАНАТА НА СМЕТКА НА ЧЕЛЗИ: Ридигер се договори со Реал!

Фудбалерот на Челзи, Антонио Ридигер, постигна договор за трансфер со Реал Мадрид, објавија британските медиуми. Ридигер ќе игра за Реал како слободен играч, бидејќи неговиот договор со Челзи истекува на крајот од сезоната.