Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

банкарски систем

Ангеловска-Бежоска: „Редовните стрес-тестови покажуваат дека банкарскиот систем во целина е отпорен…

Новите закани коишто ги донесе корона-кризата докажаа дека банкарскиот сектор во регионот и кај нас е отпорен на шокови и има капацитет да им одговори на предизвиците коишто можат да произлезат од руско-украинскиот конфликт. За заштита

Уапсени „банкари“ кои створиле „систем во сенка“, на криминалците им „испрале“ милиони евра! (ВИДЕО)

Со поддршка на Центарот за финансиски и економски криминал при Европол, шпанската и германската полиција разбија криминален синџир за перење пари, кој водел паралелен банкарски систем за криминалците. Три лица беа уапсени како