Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Бајрактар

Медиумите на Ердоган објавија – Откако ги направија пепел во Украина, Путин го молел Султанот…

Турскиот производител на беспилотни летала Бајкар, наводно, основал производствен капацитет во ОАЕ, а рускиот Владимир Путин, исто така, сакал да изгради фабрика од истиот производител за беспилоти летала и во Русија. Според Си-Ен-Ен

КАНАЃАНИТЕ СО “ТУРЕЦКИ БАЈРАКТАР” ЌЕ ЈА ЧЕСТИТААТ НЕЗАВИСНОСТА НА УКРАИНА!

Следејќи ги примерите Литванија, Полска и Норвешка, граѓаните на Канада започнаа кампања за собирање финансиски средства за купување Bayraktar TB2 на украинската армија. Целта на кампањата е да се соберат 7 милиони долари во рок од

Украинскиот народ собра повеќе од 20 милиони долари за ова оружје – кое се покажа како едно од…

Украинскиот народ собра повеќе од 20 милиони долари за да донираат беспилотни летала Бајрактар ТБ2 (Bayraktar TB2) на украинската армија во рок од два дена. Првичната цел на кампањата за собирање средства беше да се соберат пари за 3

Литванија планира да купи турски беспилотни летала Бајрактар ТБ2

Литванија размислува за купување на турски ударни и извидувачки беспилотни летала Бајрактар ТБ2, изјави министерот за одбрана Арвидас Анусаускас. „Постојано ги ажурираме нашите планови за регрутирање со лекциите научени од војната

Непобедлива ефикасност: Како рускиот „Панцир“ собори повеќе од 40 турски дронови „Бајрактар“

Руските противвоздушни системи „Панцир-С“ соборија повеќе од 40 дронови, од турскиот произведувач „Бајрактар“ и „Анка“ во Либија и Сирија, јави телевизијата „Русија 1“, пренесува Спутник њуз. Арапските единици во Сирија и Либија, според