Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

бегал

РУСИТЕ ЗАРОБИЈА ХРВАТ КОЈ БЕГАЛ ОД МАРИУПОЛ: Официјален Загреб ја потврди информацијата, му се…

Министерството за надворешни и европски работи на Хрватска денеска потврди дека руската армија во Украина заробила Хрват, кој заедно со уште неколку борци се обидувал да побегне од Мариупол. „Министерството за надворешни и европски