Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Бранители

Бранителите во „Азовстал“ не се предаваат, Путин го повика Киев: „Кажете им да го положат оружјето!“

Рускиот претседател Владимир Путин му рекол на израелскиот премиер Нафтали Бенет во телефонски разговор во четвртокот дека Русија е сè уште подготвена да обезбеди безбеден премин за цивилите од опколената фабрика за челик Азовстал во