Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

верничка

Се одржа познатата струшка Литија со моштите на „Свети Георгиј Победоносец“! (ФОТО)

Со отслужување на ктиторската вечерна богослужба во храмот „Свети Георгиј Победоносец“ во Струга и молитвена поворка низ градот, попладнево се одржа познатата струшка Литија (Еордија) со моштите на „Свети Георгиј Победоносец“,