Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

верува

Илон Маск верува дека луѓето ќе стигнат на површината на МАРС до крајот на ова десетлетие!

Американскиот визионер, милијардер и основач и извршен директор на „Спејс-Икс“, Илон Маск верува дека луѓето ќе стигнат на површината на Марс до крајот на ова десетлетие. Тој за тоа говореше во интервју за Си-ен-би-си викендов.