Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Видоје Ристовиќ

СТИГНАА РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ОБДУКЦИЈАТА: Видоје Ристовиќ ноќта на смртта бил во состојба на тежок…

По наредба на Вишото јавно обвинителство во Белград е извршена обдукција и хемиско-токсиколошка анализа за да се утврдат причините за смртта на покојниот Видоје Ристовиќ. Со комисиско вештачење на Институтот за судска медицина,

СОСЕДОТ САКА ДА ГО КУПИ СТАНОТ НА ПОКОЈНИОТ ВИДОЈЕ, МИША ГРОФ НЕ САКА НИ ДА ЧУЕ! ХАОС ВО ВРАЧАР…

Станот во Врачар од Видоје Ристовиќ (44), кој ненадејно почина минатата недела како последица на респираторна инсуфициенција што предизвикала попуштање на срцевиот мускул, сака да го купат соседите од околината. Имотот е во

ПОГРЕБАН ВИДОЈЕ РИСТОВИЌ: Вдовицата Николина и таткото Миша цело време беа еден до друг, го…

Пријателите и семејството се собраа на Новите гробишта за последен пат да се простат од историчарот на уметност Видоје Ристовиќ. Видоје почина на 44-годишна возраст, а денеска беше погребан со тажна

„ЦЕЛИОТ ИМОТ Е НА МОЕ ИМЕ!“ ШОКАНТНА изјава на таткото на покојниот Видоје Ристовиќ: „Моето…

Таткото на починатиот Видоје Ристовиќ, Витор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф, по смртта на синот се огласи на тема поделба на имотот, па луто коментираше дека нема ништо од тоа. Тој во разговор за Република го потврди пишувањето

НИКОЛИНА ПИШЕК НЕ САКА ПОВЕЌЕ ДА МОЛЧИ ЗА МАСЕРКАТА: Била со нејзиниот сопруг во моментот кога…

Во неделата Николина Пишек го загуби нејзиниот сопруг, Видоје Ристовиќ, кој ненадејно почина на 44-годишна возраст. Водителката сега се огласи и откри како се чувствува по трагедијата, а за првпат ја спомена и масерката која се

СОСЕДИТЕ НА ВИДОЈЕ ОД ВРАЧАР ПРОГОВОРИЈА ЗА НЕГОВИТЕ ПОСЛЕДНИ МОМЕНТИ: „Стоеше таму пред зградата и…

Српскиот историчар Видоје Ристовиќ (44) ненадејно почина, а медиумите јавуваат дека тој ја загубил битката на животот на кревет за масажа. Видоје Ристовиќ Тимот на српски Курир ја посети зградата во Врачар каде што имаа стан

ИСТОРИЧАРОТ ВИДОЈЕ ЧЕТИРИ ЧАСА ПРЕД СМРТТА ЈА ОБЈАВИ ОВАА ФОТОГРАФИЈА: Неговите зборови ја кинат…

Српскиот историчар Видоје Ристовиќ почина на 44-годишна возраст, а веста за неговата смрт ја потврди неговата сопруга, водителката Николина Пишек. Веста за неговата смрт ја шокираше јавноста. Видоје ненадејно починал