Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Викторија

Владата во Австралија продолжува да тренира строгост: Сега уште една легенда не смее да влезе во…

Приказната за забраната за влез на сите во Австралија без вакцина продолжува. По Новак Ѓоковиќ , истата судбина го чека уште еден голем шампион. Токму Американскиот сурфер Кели Слејтер, освојувачот на рекордни 11 светски титули, планира

Австралија руши рекорди по бројот на заразени. Премиерот на државата ги смирува граѓаните:…

Австралија денеска забележа рекордно висок број на ново заразени случаи со Ковид-19. Трет ден по ред бројките во таа земја се поместуваат, а како што беше соопштено, бројот на заразени најмногу расте во двете најнаселени сојузни држави Нов