Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

вишок

Венгер: „Бензема имаше два или три килограми вишок до 30-тата година од животот!“

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер искажа пофални зборови за игрите што ги прикажува Карим Бензема во последните неколку сезони. Триесет и четиригодишниот француски напаѓач на Реал Мадрид ја игра можеби најдобрата сезона во