Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

влегување

РУСИТЕ НЕ ГО ПОШТЕДИЛЕ НИТУ ДОБИТОКОТ: Објавена снимка при влегувањето на украинската војска во село…

Украинската армија објави видео на кое се гледа влегувањето на украинските војници во ослободеното село во близина на окупираниот град Изјум на истокот на земјата. Како што може да се види на видеото објавено на веб-страницата