Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Воена мисија

Два руски бомбардери со долг дострел завршија патролна мисија во белорускиот воздушен простор

Два руски бомбардери со долг дострел завршија патролна мисија во белорускиот воздушен простор и се вратија во својата база во Русија, соопшти денеска руското Министерство за одбрана. „Два бомбардера со долг дострел Ту-22МЗ на