Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

воени сили

Столтенберг: „НАТО ќе го зголеми присуството на своите сили околу Шведска и Балтикот до аплицирањето…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека НАТО ќе го зголеми присуството на своите сили околу Шведска и Балтичкото Море додека оваа земја официјално не поднесе барање за членство во блокот. Шведска и Финска