Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Вјекослав Пребег

ИСПОВЕД ИЛИ ПРОПАГАНДА: Екипа на радио-телевизијата на Република Српска разговараше со хрватскиот…

Екипата на Радио-телевизијата на Република Српска во затворот во Донецк разговараше со Хрватот Вјекослав Пребег, кој беше заробен од руските сили во Мариупол додека се обидуваше да побегне од челичарницата Азовстал. Објавен е дел од

ХРВАТСКА ОЧАЈНИЧКИ ПРОБУВА ДА ГО ИЗВЛЕЧЕ ЗАГРЕПЧАНЕЦОТ ЗАРОБЕН ВО УКРАИНА: Се огласија и роднините…

Министерството за надворешни работи на Хрватска денеска потврди дека се работи на случајот со заробениот хрватски државјанин, кој на социјалните мрежи е наведен како Вјекослав Пребег (40) од Загреб, кој беше заробен од Русите во