Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

говор

Путин најави „КАЗНЕНА ОПЕРАЦИЈА“ во Донбас!

Рускиот претседател Владимир Путин го одржа својот традиционален говор за Денот на победата на Црвениот плоштад во Москва порачувајќи им на руските борци дека сега се борат за безбедноста на Русија. Тој исто така им го честиташе