Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

голема

ПОЧНА ГОЛЕМАТА КОНТРАОФАНЗИВА НА УКРАИНА: Ги „истераа“ Русите од руралните подрачја околу Харков!

Големата контраофанзива на украинската армија околу Харков, вториот по големина град во Украина, вчера ги даде првите сериозни резултати - повратија пет села, соопшти Генералштабот во Киев. Според нивната Фејсбук страница, руските