Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Градски парк

Проекција на филмот „Gipsy Queen“ на отворено, на Школка

Институтот „Ромалитико“ вечер организира кино на отворено на Школка во Градскиот парк во Скопје со проекција на филмот „Gipsy Queen“. Како што информираат од Институтот „Ромалитико“, филмот ја прикажува животната приказна на една мајка

Македонија денеска традиционално ќе го одбележи 8. мај – Светскиот ден на Црвениот крст!

Под мотото „Биди човечен/Bëhu njerëzo“, оваа година Црвениот крст на Република Северна Македонија традиционално ќе го одбележи 8 мај – Светскиот ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина. Светскиот ден на Црвениот крст и Црвената

Данела Арсовска учествуваше во еколошка акција за чистење во Градскиот парк во Скопје! (ФОТО)

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска во Градскиот парк учествуваше во еколошка акција за чистење, како дел од низата акции кои Градот Скопје ги поддржува и реализира во следниот период. На иницијатива на