Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

давеник

Давеник изваден од Охридското Езеро

Седумдесет и седум годишно лице било пронајдено удавено пред хотел на Охридското крајбрежје. СВР Охрид денеска соопшти дека вчера околу 15 часот и 15 минути случајот бил пријавен во полиција. – Во СВР Охрид е пријавено дека на плажа

Шестгодишно дете се удави во реката Пена во Тетово.

Шестгодишно дете го изгуби животот откако денеска околу 13 часот паднало во реката Пена во Тетово.  Детото живеело во населбата веднаш по последниот мост на реката Пена на т.н. Индустриска улица каде куќите се непосредно до речното

“Се шокирав кога видов!” Исповед на морнарот кој прв го здогледал телото на Матеј Периш.

Телото на Матеј Периш беше пронајдено пред три дена во Дунав, на Ада Хуја. Телото го забележале морнари кои веднаш повикале полиција. Младиот морнар Лука Вучак (27) прв го забележал телото на Сплиќанецот. Се шокирав кога од палубата на

НЕСРЕЌЕН СЛУЧАЈ СО ТРАГИЧНИ ПОСЛЕДИЦИ: Рибар од Охрид се лизнал од карпа!

Давеник утрово беше пронајден во водите на Охридското Езеро, кај карпите меѓу плажите „Горица 2“ и „Горица 3“. Според првичните информации, се работи за несреќен случај со трагични последици. Рибар од Охрид се лизнал од карпата од