Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Декември

Температура до 17 степени: Во наредните денови натпросечно топло за декември

Значително облачно време со појава на магла и ниска облачност по котлините и речните долини ќе преовладува во наредните два дена, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Повремен локален дожд ќе има в среда, а потоа, во следните