Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Делије

Делије со брутална порака до легендарниот Драган Стојковиќ Пикси! Транспарентите кои ги истакнаа за…

Најжестоките навивачи на Црвена Ѕвезда, популарните Делии, испратија жестока порака до легендарниот Драган Стојковиќ Пикси, кој денеска се појави на Маракана во финалето на Купот на Србија против Партизан. Иако е актуелен селектор

БРУТАЛНА ТЕПАЧКА МЕЃУ ГРОБАРИ И ДЕЛИЈЕ: Голем број на повредни лица! (ФОТО)

Грозоморни настани, „сачекуша“ и крвава тепачка пред стадионот на Партизан! По натпреварот Партизан - Војводина дошло до навивачка пресметка меѓу Гробари и Делије пред стадионот на улицата Милутина Ивковиќа, дознава Курир. Во