Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

денацификација

МНОГУМИНА Ѝ СИМНУВААТ КАПА на членката на рускиот бенд „Пуси Рајот“: „ВО РУСИЈА ТРЕБА ДА ИМАМЕ…

„На Русија, а не на Украина и треба денацификација“, рече предводничката на рускиот панк бенд Пуси Рајот, која ја напушти Русија оваа недела преправена во доставувач на храна пред нејзината група да тргне на концертна турнеја против

Израел бесен на скандалозниот Лавров: „ПОТРЕБНА Е ДЕНАЦИФИКАЦИЈА, НО НА МОСКВА!“

Не стивнуваат реакциите во Израел на скандалозната изјава на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров , кој во едно неодамнешно интервју рече дека „Хитлер имал еврејска крв“ и дека „најжестоките антисемити обично се Евреи“.