Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Днепр

Воздушна тревога во Украина: Експлозии одекнуваат во Киев, Днепар, Запорожје, Миколаев и Черкаси!

Воздушна тревога се огласија во голем број на украински региони. Пристигнуваат извештаи за експлозии во Киев, Днепар, Запорожје, Миколаев и Черкаси.  Да потсетиме, Русија синоќа изврши серија ракетни напади низ цела Украина. Уште