Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

добавувачи

Борел ги запраша противниците на испораката на оружје за Украина: „ДАЛИ УКРАИНЦИТЕ ТРЕБА ДА КЛЕЧАТ…

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел рече дека не ги разбира противниците на испораката на оружје и праша дали би сакале да ги видат „Украинците да клечат пред Русите“. Во интервју за

Михајловиќ: „Единствениот начин да се биде енергетски безбеден е да се обезбедат повеќе добавувачи…

На средбата во Софија на министерите за енергетика „Југоисточна енергетска транзиција – регионална соработка за енергетска безбедност, диверзификација и транзиција“, српската вицепремиерка и министерка за рударство и енергетика Зорана