Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

документарец

Досега невидени снимки од личната архива на кралицата Елизабета Втора!

Новиот документарец на Би-Би-Си за кралицата Елизабета ги носи досега невидените снимки од нејзината лична архива, на кои може да се види млада принцеза како гледа во нејзиниот веренички прстен - месеци пред официјалното објавување на