Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

домашен притвор

Аунг од домашен притвор префрлена во затвор во Најпидо

Воената власт во Мјанмар денеска соборената лидерка Аунг Сан Су Чи ја префрли од домашен притвор во затвор во Најпидо. Портпаролот на хунтата изјави дека Аунг е префрлена во затвор во согласност со кривичниот закон. Против Аунг се

БЕЛИВУК ВО 2018. ОД ДОМАШЕН ПРИТВОР СЕ ШЕТАЛ КАКО ДА Е СЛОБОДЕН, НО НЕ БИЛ ЕДИНСТВЕН: Еве која е…

Вишото обвинителство во Белград побара од судот да ја осуди вработената во Управата за извршување на кривични санкции на затворска казна од година и три месеци затоа што им дозволувала на осудените да ги напуштат становите, но судот се