Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

дојави

Дојавите за бомби во Сараево биле лажни, полицијата и понатаму на терен.

Дојавите кои биле испратени за поставени бомби во училиштата и другите објекти во Сараево биле лажни. „Досегашните извршени испитувања утврдија дека се работи за лажни пријави“, изјави вечерва портпаролот на МВР на кантонот Сараево,

Вулин: „Имавме дојави за бомби секој ден на одигрувањето на Фајнл-форот и ако ги послушавме…

Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин изјави дека не е можно да се запрат дојавите за поставени бомбите, но дека „превентивно се дејствува 24 часа на ден со испраќање полициски екипи во раните утрински часови на

СЕАТ СТРАВ МЕЃУ СРБИТЕ! СО КОПИРАЊЕ НА ПОРАКА НА МАСОВЕН УБИЕЦ ВО МЕЈЛОВИТЕ ЗА ПОСТАВЕНИТЕ БОМБИ ЈА…

Не случајно што во анонимните дојави се цитирани реченици употребени од Тимур Бекмансуров за време на неговиот крвав пир минатата година во Перм, велат експертите за безбедност. Лажните дојави за бомби во речиси 200 училишта и други

ВО СРБИЈА ЗАЧЕСТИЈА ЗАКАНИТЕ СО БОМБИ ВО УЧИЛИШТАТА! БРНАБИЌ: „ТОА Е ПОРАКА БИДЕЈЌИ НЕ Ѝ ВОВЕДОВМЕ…

Српската премиерка, Ана Брнабиќ, во вторникот рече дека честите дојави за бомби претставуваат притисок од странство врз Србија бидејќи таа не воведе санкции кон Русија по инвазијата на Украина, како што тоа го направија повеќето

Српското МВР ќе побара меѓународна помош за дојавите за лажни бомби

Српската полиција соопшти дека ќе побара помош преку меѓународна оперативна полициска соработка за да добие информации за нарачателот, организаторите и сторителот кој лажно ги пријавил бомбите во трговските центри, јави дописникот на МИА