Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

еврејско потекло

Зеленски за изјавата на Лавров дека и Хитлер имал еврејско потекло: „Како може да се каже такво…

Украинскиот претседател Володомир Зеленски ја критикуваше изјавата на шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, според кој „Адолф Хитлер имал еврејска крв“ и „најжестоките антисемити обично се Евреите“. Немам зборови…, рече